שמחת בית השואבה הישיבתית

ידידי הישיבה ובוגריה היקרים! אנחנו ממשיכים את המסורת, ובעז"ה גם השנה נפגש בשמחת בית השואבה ישיבתית יחד עם רבני הישיבה תלמידיה ובוגריה. נשמח לראות את כולכם! חג שמח, בית ישיבת אילת

קרא עוד

ערב לימוד וזיכרון לעילוי נשמת מו"ר הרב אברהם יהושע צוקרמן

התכנסנו לערב לימוד לזכרו של הרב צוקרמן. בערב השתתפו בניו של הרב, רבנים מהישיבה וכאלו שהיו בה בתקופת הקמתה.

קרא עוד

אזכרה לרב קוק זצ"ל

קיימנו אזכרה לזכרו של הרב זצ"ל, בה דיברו הרב קובי והרב דני.

קרא עוד

תחילת זמן אלול

ברוך ה' חזרנו לישיבתנו אחרי בין הזמנים לזמן אלול. הישיבה מלאה יותר מתמיד בעקבות הגעתו של שיעור א' גדול במיוחד וחזרתם של רבים מבוגרינו לישיבה מהם כתלמידים ומהם כאברכים. שנזכה בעזרת ה' לזמן מוצלח מלא בלימוד ועבודת ה'.

קרא עוד

הלך לעולמו הרב יהושע צוקרמן

בצער רב ויגון קודר נתבשרנו שרבנו הרב אברהם יהושע צוקרמן זצ"ל נלקח לבית עולמים היום ג' אלול, ללמוד עם רבותיו למעלה את תורת א"י ביתר עומק. ברוך דיין האמת. הרב צוקרמן עמד ביסוד הקמת הגרעין התורני באילת וישיבת "איילת השחר" בעיר. ליווה את הישיבה ולימד בה שנים ארוכות, במסירות עצומה ובהתנדבות גמורה, מידי שבוע בשבוע. ההלוויה תתחיל בישיבת הר המור בשעה 16:00 ותצא להר הזיתים אחרי ההספדים. בית ישיבת אילת - ראש הישיבה, רבניה, תלמידיה ובוגריה.

קרא עוד

ברכות לבוגר הישיבה דוד כהן לרגל סיום קורס מפי"ם

ישיבת אילת מברכת את בוגרינו היקר דוד כהן, לרגל סיום קורס מפקדי הפלוגות (מפי"ם) בהצטיינות יתרה, ומאחלים לו בהצלחה בתפקידו החדש - מפקד פלוגת לוחמים. עלה והצלח! בית ישיבת אילת

קרא עוד

שבת ארץ ישראל

נסענו לישוב איתמר לשבת ארץ ישראל עם הרב יוסי והרב קובי, ביום שישי שוחחנו עם איתמר כהן שבבעלותו חווה באזור על ערכה של ארץ ישראל ועל החשיבות של העבודה בה, ולאחר מכן עבדנו באדמות באזור. בשבת בבוקר אחרי התפילה יצאנו לסיור במרחב בהדרכת הרב יצחק בן חמו, לאחר מנחה שמענו שיחה מרב היישוב לשעבר הרב נתן חי על מסירות נפש. ובמוצש חזרנו בהסעה לישיבה ובדרך עשינו מלווה מלכה.

קרא עוד

שיעור של הרב יוחאי במחנה שיזפון

הרב יוחאי העביר שיעור במחנה שיזפון לחיילים המשרתים בשריון וביניהם כמה מבוגרי הישיבה. הרב יוחאי דיבר על תחושת השליחות שצריך החייל להרגיש ועל האחריות שיש לחייל דתי על הרוח של העם במיוחד בצבא כשנפגשים עם עם ישראל על כל גווניו.

קרא עוד

חג שבועות

הישיבה חגגה כמיטב המסורת וקיבלה תורה לאחר לילה של לימוד פורה ומעמיק. זכינו והרב דני חג עמנו בזמן מתן תורתנו, הרב העביר שיעורים על תורה לשמה ושלא לשמה ועוד שיעורים בנושאי היום. כמו כן העבירו שיעורים הרב יוסי והרב צבי אקרמן.

קרא עוד

שבת הרב אלי

זכינו ורבינו הרב אלי שבת עמנו בישיבה בשבת במדבר. הרב העביר שיעורים מרוממים לקראת חג השבועות וחיזק אותנו בעקבות האירועים הקשים שאירעו (מבצע שומר החומות והאסון במירון)

קרא עוד

שבת להכרת הישיבה

כמדי שנה ושנה, נערכה בישיבה שבת היכרות לשמינסטים מכל רחבי הארץ שהגיעו במטרה להכיר לעומק את הישיבה. ברוך ה' זכינו לארח כ-30 בחורים, מספר חסר תקדים בגודלו. הבחורים שמעו במהלך השבת שיעורים מפי הרבנים על הכניסה לעולם הישיבה, ועל השינוי המחשבתי שהיא דורשת. כמו כן הבחורים למדו בחברותא עם התלמידים הבוגרים, כדי לחוש את אווירת הלימוד בבית המדרש, השתתפו בסעודות השבת, וככלל נחשפו להתנהלותה של הישיבה. מקווים לפגוש אתכם בזמן אלול, וגם מי שבחר לנטוע את מושבו בבית מדרש אחר, בכל זאת שמחנו להכירכם!

קרא עוד

יום העצמאות

כי עין בעין יראו בשוב ה' ציון

קרא עוד

אזכרה לרצי"ה קוק זצ"ל

"אשר בחר בנו מכל העמים", ומתוך כך "נתן לנו את תורתו"

קרא עוד

שיעורים כלליים לחג הפורים

בקפסולות, עם מסכות, במרחק של 2 מטר- מתכוננים לחג הפורים!

קרא עוד

סדר ט"ו בשבט

"חשק נטיעת אילנות נובע מחפץ הטבת הדורות הבאים, המובלט בתקפו בעץ החרוב" (פתגם החודש לראי"ה קוק)

קרא עוד

מוסיף והולך - שותפות חנוכה

שותפים יקרים, "מוסיף והולך" נולד כתוצאה מאתגר הקורונה המלווה אותנו בתקופה זו ומוביל לפגיעה כלכלית בישיבה. אנו מעריכים מאוד את שותפתכם ומודים לכם מאוד על כך. לצד זאת, אנו גם נאלצים לפנות אליכם בעת זו בבקשה להגדלת הוראת הקבע. בעיגול ה"הסבר" ישנו פירוט מדוע יצאנו לפרויקט זה, ועל החשיבות שלכם כשותפים בו. ישנו חלון נוסף "הדגמה" המתאר את ההצלחה האפשרית כתוצאה מכך, ובעיגול האחרון "נציגים" מופיעים שמות נציגי השיעורים השונים שיוכלו לספק לכם מידע נוסף על הפרויקט ומצב הישיבה.

קרא עוד

תחילת זמן חורף

למרות המגבלות והקשיים ברוך השם חזרנו לישיבה

קרא עוד