צ'רידי

מבצע גיוס ההמונים - "ערבה כגן ה' פנה לציבור הרחב בקריאה להיות שותפים בהחזקת פעילות הישיבה והגרעין באילת, ועזרה בגיוס הכספים עבור בניית בית המדרש החדש. המבצע הסתיים בהצלחה גדולה

כ"ה אייר

"ערבה כגן ה'"

לאחר ההצלחה של פרויקט "בוגרים בונים עתיד"- בו הבוגרים שלנו גילו אהבה והערכה לישיבה וגייסו את הכסף עבור בניית שלד בית המדרש בעצמם, יצאה הישיבה לפרוייקט גיוס המונים - " וערבה כגן ה' " בשיתוף עם הגרעין התורני באילת.

הפרויקט שיצא בשיתוף עם חברת צ'רידיי בנוי על בסיס של הכפלת הכסף שנאסף ע"י תורמים - ידידי הישיבה ובהתגייסות כל תלמידי הישיבה, רבניה, אברכיה ובוגריה.

ב"ה הצלחנו בשלושים שעות לגייס למען הישיבה סכום של כ - 3 מיליון ש"ח, כאשר רוב הסכום יועבר לחשבון בניית בית המדרש.

 במשך כ - 30 שעות התכנסנו יחד כל הישיבה בחדר האוכל ופתחנו חמ"ל מחשבים למען גיוס התרומות. ההתרגשות היתה באוויר, האהבה והקשר של כולם לישיבה היוותה מנוע לפרויקט של הישיבה.

בנוסף התגלתה האהבה של עם ישראל ללומדי התורה בכלל, ולישיבה בפרט.

היה מחמם את הלב לראות את האהבה שהרעיפו עלינו תושבי העיר אילת, כאשר לאחר 30 שעות מתוך שמחה והודיה לה' פצחנו בשירה ובריקודים בתודה לה' ולכל התורמים.

אין ספק כי הפרויקט הוא קפיצה משמעותית בתהליך של בניית בית המדרש החדש, ואנו מודים לכל העוזרים והמסייעים במלאכת הקודש. 

כתבה שפורסמה בערוץ 7 במהלך המבצע:

לפני כשנה הגיע זוג אילתי למרכז המשפחה "נועם", שמפעיל הגרעין התורני באילת עבור זוגות ומשפחות המבקשות הכוונה וייעוץ.

"הם סיפרו שיש להם שלושה ילדים, והם לא רוצים להמשיך לגדל אותם יחד כמשפחה", מספר המטפל ששוחח איתם, "הם אמרו שהם לא מסוגלים יותר לחיות יחד ושהרבנות שלחה אותם אלינו כדי לתת סיכוי לשלום בית, אבל הם רק רוצים להיפרד וגם אין להם כסף לטיפול. אמרתי להם שלגבי התשלום אין מה לדאוג. הם היו בהלם שיש אנשים שמוכנים לעזור להם ללא כוונות רווח, הסתכלו האחד על השני ואמרו – טוב, ניתן צ'אנס".

במהלך טיפול ארוך וסבלני הצליחו בני הזוג להתגבר על הקשיים, גילו מחדש את האהבה והמשפחה ניצלה. זהו רק אחד מהדברים הגדולים שעושים הגרעין התורני וישיבת "איילת השחר" באילת למען תושבי העיר הכי דרומית בארץ.

"מהיום הראשון שהתחלתי ללמוד בישיבת איילת השחר", מספר מנהל הגרעין, אהרון אקרמן, "ראש הישיבה החדיר בנו את החיבור לעיר אילת ולתושביה. אילת היא קודם כל בית, זו ממש גאווה להיות תושב אילת. אין ספק שהחום הכבד משפיע על החום האנושי והופך את העיר למכניסת אורחים, מקבלת ואוהבת. כמשפחה וכקהילה אנחנו זוכים להרגיש את החיבוק הזה כל הזמן, וגם אנחנו עושים הכל כדי להחזיר לתושבי אילת חיבוק חם ואוהב".

"יש אתגר גדול בהקמת מרכז של תורה בעיר הכי רחוקה, רוחנית ופיזית", אומר ראש הישיבה, הרב יוסי רודריגז, "באילת יש אמת גדולה ועמוקה המצריכה מאמץ וגבורה. אילת היא מהפך ואמון עצום בעם ישראל. זו עיר מפתח שיש בה השפעה על כל המדינה, הן בפן התרבותי והן מצד זה שהיא הגבול הדרומי של המדינה. אילת היא מקום קוטבי שהספקות ואי הוודאות גדולים, והצורך לדבוק באמת בלי להסיח את הדעת הוא קריטי, ולכן הוא בונה שורשים שיגיעו לשמיים. גם במובן הפיזי, זה אתגר להביא לכאן ר"מים, אפילו שבו"שים, וגם לבנות אברכייה סביב הישיבה זה אתגר לא קטן, אבל היות ויש בשביל מה לבוא, אנשים באים עם מסירות גדולה גם בלי שמושכים אותם".

"אתגר של גרעין הוא תמיד לשמור על רוממות רוח ושאפתנות מבלי 'לעוף על עצמו' ולא להתמלא בתחושת 'אין עוד מלבדי'", מסביר אקרמן, "ככל שתחושת 'הוויתור' גדלה, כך האתגר הזה גדל. הסלוגן שלנו באילת הוא 'ללכת רחוק ולהגיע עמוק'. אין יותר 'רחוק' מאתנו – רחוק מהמשפחה, רחוק מההזדמנויות שמרכז הארץ מאפשר, ואנו מנסים למקד את העשייה שלנו ואת חיי הקהילה שלנו אל העומק – בירור נקודות האמת שבסוגיות הלאומיות ובאתגרים הלאומיים, ויצירת מענה קהילתי ועירוני בשיתוף ובשיח עם עיריית אילת".

"יש לנו הרבה תלמידים שהגיעו לכאן ועברו מהפכים נפשיים חיוביים של ממש", אומר הרב רודריגז, "אנשים רבים בנו עמוד שידרה תורני בזכות הישיבה. נלמדת פה תורה המחנכת לשאיפה לגדלות, בירור וחתירה לאמת, ישיבה שמלאה בבריאות חיים ורצון עז לשליחות ואחריות כלפי עם ישראל. בתחילת דרכה של הישיבה המצב הכלכלי היה קשה מאד והוחלט לעשות קיצוצים במשכורות של כולם, כולל האברכים. הזמנתי את נשות האברכים לשיחה כדי להסביר להן את המצב ואמרתי שאני מאד מתנצל, ואז קמה אחת האברכיות ואמרה: 'מתנצל? על מה יש להתנצל? אנחנו אלה שמקבלות מהישיבה כל כך הרבה!".

"אחד האתגרים שלנו באילת הוא כוח אדם", מוסיף אקרמן, "אנחנו לא יכולים להיעזר בתושבי עיר שכנה שיסייעו בקידום ובלקיחת אחריות, כי אין עיר כזאת, וזה די מקשה עלינו ליישם את כל הפעילויות שהיינו רוצים לקדם בעיר. מצד שני, בדרך כלל אנחנו לא צריכים למשוך לפה משפחות – הן פונות אלינו. משפחות שבוחרות להצטרף אלינו זוכות בקהילה תורנית חמה ועוטפת, מאד מגוונת ומאד שאפתנית. ברוך השם, הגרעין באילת, בהובלתה של רכזת הקליטה הנפלאה שלנו, זוכה לקלוט למעלה מעשר משפחות מדי קיץ".

אילת היא קודם כל בית, זו ממש גאווה להיות תושב אילת