גיבורי כח עושי דברו

הנצחת היכל הלימוד - לעילוי נשמת הגיבורים

ח' אדר ב

 ישיבת "איילת השחר" שבאילת הוקמה לפני כ30 שנה, במטרה להפיץ את אור התורה בעיר הדרומית בישראל, ולחבר את כנף הארץ לדבר ה' - "יַשְּׁרוּ בָּעֲרָבָה מְסִלָּה לֵאלֹהֵינוּ".

כחלק מתפיסה כלל ישראלית זו, הישיבה מגדלת ומחנכת דורות של תלמידים לחיים אידאליים של שליחות, אחריות, ומסירות נפש על המתרחש בדורנו המופלא. ערכים עליונים אלו ומסירות נפש מוחלטת על עם ישראל באו לידי ביטוי מהלך מלחמת 'חרבות ברזל', כאשר ארבעה גיבורים, יוחאי דוכן, שילה ראוכברגר, שילה כהן ואיתן נאמן, בוגרי הישיבה, נחלצו חושים לפני המחנה והסתערו במהלך חג שמחת תורה על המרצחים בדרום הארץ, להציל ישראל מייד צר.

לצערנו, ארבעת בוגרינו הגיבורים נפלו במהלך הקרבות. הישיבה שואפת להתרומם למעלה עליונה זו של כלל ישראליות, ולהמשיך לחנך את הדורות הבאים לאור חזונם של אותם גיבורים, על מסירות הנפש המוחלטת, על האחריות הכלל ישראלית וחתירה עליונה זו כפי שבאה לידי ביטוי בהקרבתם, ולהנציח את היכל הלימוד, ההיכל המרכזי של בית המדרש של הישיבה, לעילוי נשמתם.

אנו מנציחים את היכל הלימוד שישמש בעזרת השם מאות ואלפי לומדים במהלך השנים הבאות, יחד עם משפחות הנופלים, חבריהם ומוקיריהם, בישיבה ומחוצה לה, במהלך שבא לבטא את העמדת הדגל, המגדלור הערכי העליון של גיבורים אלו בחיינו.

ההיכל ובית המדרש עומדים לקראת השלב הסופי של הבנייה, ואנו מקווים לגייס יחד את הסכום הנותר להשלמת המבנה, ולחנוך אותו בחודשים הקרובים. "ברכו ה' מלאכיו, גיבורי כח עושי דברו"

קישור לשותפות בהנצחה:

 https://www.charidy.com/yeilat