מוסדות החינוך:

אנו שותפים ופעילים במוסדות חינוך רבים בעיר: גני ילדים, בית הספר היסודי ימין הרצוג לבנים ולבנות, ישיבה תיכונית לבנים ואולפנה לבנות, והמכללה באילת. 

רקע פעילות - גני הילדים בחינוך הממלכתי דתי

רכזת פעילות - אפרת ג'יבלי

כיום פועלים באילת תשעה גני חמ”ד. גנים אלו מופעלים על ידי גננת וסייעת דתיות, ופונים לקהל יעד רחב אשר רוצה להעניק לילדיו חינוך דתי או תורני כבר מגיל הגן.
“אל עמי” זוכה כבר מספר שנים ללוות ולהיות שותפה בעשייה החינוכית בגני החמ”ד. השותפות באה לידי ביטוי בעזרה לפיקוח ולעירייה בפתיחת גנים חדשים, במציאת גננות וסייעות מתאימות מתוך אילת ומחוצה לה, בעידוד ההרשמה לגנים אלו ובהכשרה ומימון של רב גן המגיע לגן באופן קבוע להעשיר את הילדים בתכנים תורניים וערכיים.
בנוסף, פועלת “אל עמי” יחד עם הפיקוח לגבש וליצור שיתוף בין צוות גני החמ”ד, שיתוף שמוביל בסופו של דבר לשיח משותף ולהפריה הדדית, לטובת הגננות ולטובת ילדי הגן.

 

בית הספר היסודי - ימין הרצוג

מנהל בית הספר - הרב דוד נענה

בבית החינוך “ימין הרצוג” מתקיימת תוכנית לימוד יחודית, שנועדה להעצים את האווירה הטובה בבית החינוך:
תוכנית עתי”ד - ערכים, תורה, יחס אישי, דעת.
רציונאל התוכנית סובב סביב המטרה של שיפור אווירת הלמידה בבית החינוך לכל גורמיו ומרכיביו - תלמידים, הורים ומורים. במשך השנה מתקיימות פעילויות סביב ערכים אלו.
יומן עתי”ד - לכל בתי הספר יומן משותף אותו מקבלים התלמידים והצוות בכל מחצית. היומן מחולק לפי נושאים יומיים, חודשיים ושבועיים. יומן עתי”ד נלמד בכל בוקר בכיתות.
כנס יום שישי - בנוסף לתוכנית עתי”ד היום מחולקת תעודות הצטיינות לתלמיד נבחר ובו מצוינת התקדמות שביצע במהלך השבוע. כל התקדמות של התלמיד במשך השבוע, ואפילו הקטנה ביותר, תזכה להערכה. לטקס הענקת התעודה מוזמנים ההורים על מנת לכבד את המאורע.
מספרים: בבית החינוך לומדים כ- 345 תלמידים ב- 18 כיתות על ידי צוות מסור המונה 35 מורים.

 

רקע פעילות - ישיבה תיכונית "צביה" אילת

ראש הישיבה - הרב שמואל שפירא
מנהל הישיבה - אמנון ויסבוים

ישיבת "צביה" אילת קמה בשנת תש”ע על ידי “אל עמי” מתוך רצון לתת מענה לבני אילת החפצים בחינוך תורני על-יסודי. בתחילת שנת הלימודים תשע”ב הישיבה נכנסה לרשת החינוך ‘צביה,’ וכיום ב”ה ישנו שיתוף פעולה מוצלח ופורה בין רשת ‘צביה’ לעיריית אילת.
בישיבה לומדים השנה כ- 120תלמידים בתנאי פנימייה, חלקם בני אילת וחלקם מחוץ לעיר בכיתות ט’ עד י”ב. הישיבה מפוקחת חינוכית ע"י המנהל לחינוך התיישבותי והפנימייה ע"י עליית הנוער.
הישיבה באילת מטפחת את הגוון המיוחד של כל תלמיד ותלמיד מתוך כבוד לייחודיות שבו. הישיבה מדרבנת את התלמידים לבנות את רצונותיהם, לגדול בתורה מתוך רצון פנימי ושמחה, לבנות את אישיותם מתוך אהבת ה’ וחיבור לעם, לחזק את הקשר שלהם עם הוריהם מתוך קרבה וזיקה ולהצליח בבגרות מתוך בגרות ומצויינות אישית.
צוות המוסד, הן הרמ”ים והן המדריכים, עושה לילות כימים בישיבה. הליווי האישי והאווירה המדברית מאפשרים לתלמידים להגיע הכי רחוק שאפשר - הכי קרוב לעצמיותם.
הישיבה שוכנת במערב העיר ע"י ישיבת ההסדר, גובלת בשמורת הרי אילת ו אינה סמוכה לאזור התיירות.
תוכנית לימודים ופעילות מיוחדת:
תוכנית הלימוד מדגישה לימוד חווייתי של מקצועות הקודש לצד לימודים ימיים. הישיבה היא הראשונה והיחידה בחמ"ד המוכרת כבית ספר לחינוך ימי. התוכנית הימית כוללת בין היתר לימודי ימאות והתנסות על כלי שייט כגון סנוניות, לייזרים וקיאקים. כמו כן התלמידים מוציאים רישיון צלילה ורישיון משיט סירה מהירה. חיל הים אימץ את הישיבה ומתקיים קשר הדוק ופעילויות משותפות עם בסיס חיל הים באילת.
מסגרת הלימודים הינה ייחודית ומיועדת לקראת תעודת בגרות איכותית בדגש על ביולוגיה וחקלאות ימית. במוסד מלמדים אנשי צוות איכותיים ומסורים של רמ”ים ומדריכים אשר הגיעו במיוחד לאילת עבור משימה זו.

 

רקע פעילות - אולפנת "תהילת ישראל" 

מנהלת האולפנה - תמר חיים

האולפנא היא תיכון דתי שש שנתי (כיתות ז-’י”ב) לבנות.
האולפנא מונה כ- 120 תלמידות.
האני מאמין החינוכי:
ה”אני מאמין” החינוכי של האולפנא עומד על שלושה עקרונות:
1. בניין האישיות מתוך תורה ואמונה.
2. מצוינות והישגיות לימודית.
3. קשר ותרומה לקהילה ולחברה.
כל זה נעשה מתוך אהבה ואמונה בתלמידה, ביכולתה ובמסוגלותה להוציא את הטוב והפוטנציאל הקיים בה.
ליווי בהתקדמות בשלבי ההתבגרות וההתפתחות האישית, הרוחנית והלימודית.
אמונה ביכולת של כל תלמידה להצליח, להתקדם, להתעלות ולהצטיין.
אנחנו מאמינים בערכה של הפעולה החינוכית הדומה להטמנת זרע באדמה, המחייבת יגיעה והשקעה, תקווה וסבלנות עד להופעת הניצנים והפריחה.
האולפנא שואפת להיות ‘בית חינוך’ כהמשך, כהשלמה וכתוספת לפעילות החינוכית של בית התלמידה.
החינוך באולפנא מהווה נדבך חשוב ולעיתים מרכזי בבניין הרוחני-דתי-לאומי של התלמידות, על ידי החיבור של התורה לכל מקצועות החיים בבחינת “בכל דרכיך דעהו.”
פעילות חברתית: כדי להעניק הכוונה, ערכים, חוויית לימוד, קשר ושייכות חברתית כיתתית אולפנית קהילתית ולאומית, האולפנא משקיעה מאמצים ומשאבים רבים בפעילות החינוכית-חברתית. על ידי כך ישנה שאיפה גם ליצור אוירה פתוחה, חביבה וחיובית ולאפשר לתלמידות התפתחות גם בתחום זה.
מסלולי לימוד מוגברים/מגמות: לימודים ל- 5יח”ל בתנ”ך, תושב”ע, מחשבת
ישראל, לימודי ארץ ישראל, ספרות, ביולוגיה, מתמטיקה, אנגלית ועוד.
אוכלוסית התלמידות הינה אוכלוסיה הטרוגנית מבחינות רבות: חברתית,
חינוכית-לימודית, דתית, כלכלית ועוד.

 

רקע פעילות - "מכללת ירושלים" - שלוחת אילת

מנהל המכללה: הרב חיים פרג'ון

מכללת ירושלים, “המכללה” כפי שמכונה בפי כל, נחשבת כיום למכללה המובילה בהענקת תואר ראשון בתחומי החינוך וההוראה השונים. המכללה חורטת על דגלה להציב את הרף הגבוה ביותר בשלושת מרכיבי התואר הייחודי: התורניות, המקצועיות והדידקטיקה.
מתוך רצון לתת פתרון לצורך ההולך וגובר של נשים דתיות באילת להיכנס למעגל העבודה במסגרות החינוך, ומתוך הבנה כי קיומו של מוסד אקדמי איכותי לנשים הנו תנאי להצטרפותן של משפחות צעירות לקהילת “אל- עמי,” נאותה מכללת ירושלים לפתוח שלוחה באילת.
מנהל השלוחה באילת, הרב חיים פרג’ון, פועל ללא הרף להמשיך ולחזק את רף הלימודים הגבוה, תוך התגברות על הקשיים הרבים שמציבים המרחק הדמוגרפי והעלויות הכספיות של ניהול מוסד אקדמי בעיר אילת  מאז הקמתה, הזינה המכללה למוסדות החינוך בעיר עשרות מורות ומורים (במסגרת תכנית הבנים.) כיום, המכללה נותנת מענה לא רק למשפחות הקהילה אלא גם לכלל תושבי העיר החפצים בתואר היוקרתי. אין ספק שמיזם חשוב זה מהווה נדבך חשוב באיכותם של מוסדות החינוך הממלכתיים דתיים באילת, וכמובן באיכות המידות ורמת הלימודים של התלמידים הלומדים בהם.

מעוניין להיות שותף בפרוייקט?

היה שותף

צור קשר

רכז הפרוייקט, אריאל ישראלי | office@gmail.com

0500123456